KONST / Ramar / Ram 4572127
*
nr 457 2127
Ram
1800-tal, 28x44 (skador)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2007
kl 16:35:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 19:44:35
1
500 kr
18/3 23:18:58
2
550 kr
19/3 10:50:41
3
Vinnande bud
19/3 12:01:13
4
650 kr
19/3 12:01:32
4
750 kr
19/3 12:01:53
4
850 kr
19/3 12:02:14
4
950 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar skador
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02
*
Ram
nr 457 2127
Ram
1800-tal, 28x44 (skador)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/3 19:44:35 | 1 | 500 kr |
18/3 23:18:58 | 2 | 550 kr |
19/3 10:50:41 | 3 | Vinnande bud |
19/3 12:01:13 | 4 | 650 kr |
19/3 12:01:32 | 4 | 750 kr |
19/3 12:01:53 | 4 | 850 kr |
19/3 12:02:14 | 4 | 950 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar skador
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02